„Chłopcy tak zawsze: biegają, łamią sobie kości i uważają, że są tacy silni!”

Antoine de Saint-Exupéry

„Ziemia, planeta ludzi”

„Ziemia uczy nas więcej o nas samych niż można wyczytać ze wszystkich książek. To dlatego, że stawia nam opór, nie poddaje się. Człowiek zmagając się z przeszkodą obnaża swoje ja i poznaje samego siebie”.

Ów cytat którym rozpoczyna się książka jest jej najlepszym streszczeniem. Jeśli szukasz swojego miejsca na ziemi, jeśli potrzebujesz na swojej drodze dawki inspiracji, ta książka jest dla Ciebie. Autor znany całemu światu z niezwykłej bajki „Mały książę” zabiera nas w wędrówkę, która jest zadumą nad człowiekiem, jego możliwościami i jego wielkością, ale również  ograniczeniami, kruchością, a także śmiercią, która spotka każdego z nas. Książka jest zapisem osobistych doświadczeń autora i jego przyjaciół, a doświadczenia te zapierają chwilami dech w piersiach i stają się tłem dla przemyśleń mocno poruszających serce. Dorzucę jeszcze, że autor jest wierzący i przygląda się wszystkiemu w perspektywie wieczności, co dodatkowo pogłębia lekturę.

Może zachęci kogoś fakt, że „Ziemia planeta ludzi” jest uznawana za jedną z najważniejszych książek przygodowych i podróżniczych jakie zostały napisane.  Książka zajmuje czołowe miejsca we wszystkich trzech spisach takich utworów jakimi podzieliliśmy się na naszej stronie: http://lewjudy.info/index.php/najlepsze-ksiazki-przygodowe/

 „Zbyt wielu ludziom pozwala się spać… A tylko Duch, jeśli tchnie życie w glinę, może stworzyć Człowieka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *