Rotmistrz Witold Pilecki

Przyjrzyj się dobrze tej fotografii…

Witold Pilecki podczas sk³adania zeznañ

Przedstawia mężczyznę, który w trakcie haniebnego i całkowicie niesprawiedliwego procesu skazywany jest na śmierć, a jednak patrzy swoim oprawcom prosto w oczy, z dumą, z pewnością i niespotykaną siłą. Nie wiem czy boi się śmierci, ale gotów jest poświęcić własną krew w sprawie o którą walczy.
Przedstawia mężczyznę, który gdy Polska była wymazana z map Europy, w zaborze rosyjskim, w Wilnie należał do zakazanego przez władze harcerstwa, założył nawet własną drużynę.

Przedstawia mężczyznę, który służył w Wojsku Polskim, walczył podczas wojny z bolszewikami, brał udział w obronie Grodna, walczył w bitwie warszawskiej, w bitwie w Puszczy Rudnickiej i brał udział w wyzwoleniu Wilna.

Przedstawia mężczyznę, który walczył w kampanii wrześniowej, a po zakończeniu działań zbrojnych natychmiast przeszedł do konspiracji, przedostał się do Warszawy, gdzie był jednym z pierwszych organizatorów podziemnej konspiracji.

Przedstawia mężczyznę, który w 1940 roku zgłosił się na ochotnika, który zgodnie z jego własnym planem miał przedostać się do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, w celu zebrania od wewnątrz informacji wywiadowczych na temat jego funkcjonowania i zorganizowania w nim ruchu oporu.

Przedstawia mężczyznę, którego tajne raporty z Auschwitz były pierwszym na świecie świadectwem dokumentującym Holokaust, który zorganizował w obozie oświęcimskim ruch oporu, a następnie zdołał zbiec z obozu z dwoma współwięźniami.

Przedstawia mężczyznę, który walczył w Powstaniu Warszawskim

Przedstawia mężczyznę, który w 1945 roku, na osobisty rozkaz gen. Andersa wrócił do Ojczyzny, by prowadzić w Polsce działalność wywiadowczą na rzecz 2 Korpusu. Następnie wbrew rozkazowi opuszczenia Polski, został w kraju, mimo wielkiego prawdopodobieństwa aresztowania.

Przedstawia mężczyznę, który aresztowany 1947 przez UB, w więzieniu przerażająco torturowany (żonie wyznał „Oświęcim to była igraszka”), został skazany na śmierć w skandalicznym i całkowicie ustawionym procesie. Wyrok wykonano.

Przedstawia mężczyznę, którego postać i dokonania przez cały okres PRL była objęte całkowitą cenzurą.

Przedstawia mężczyznę, którego miłość do Ojczyzny, którego wola walki i niezwykła odwaga są tak niezwykłe, że aż trudno w nie uwierzyć.

Przedstawia mężczyznę, który ZWYCIĘŻYŁ!

Rotmistrza Witolda Pileckiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *