Rekolekcje dla mężczyzn 2013 o. Adam Szustak OP

WEWNĘTRZNY ZDRAJCA

„Bez względu na to, jak mocny jest zamek, jeśli przebywa w nim grupa zdrajców (gotowa go wydać przy pierwszej nadarzającej się okazji), nie da się go obronić przed wrogiem. Zdrajcy okupują nasze serca, które są  gotowe przejść na stroną pokusy i jej ulec”.  John Owen

plakat web

„Wy zaś nie tak nauczyliście się Chrystusa. Słyszeliście przecież o Nim i zostaliście pouczeni w Nim, zgodnie z prawdą, jaka jest w Jezusie, że — co się tyczy poprzedniego sposobu życia — trzeba porzucić dawnego człowieka, który ulega zepsuciu na skutek zwodniczych żądz, odnawiać się duchem w waszym myśleniu i przyoblec człowieka nowego, stworzonego według Boga, w sprawiedliwości i prawdziwej świętości. Dlatego odrzuciwszy kłamstwo: niech każdy z was mówi prawdę do bliźniego, bo jesteście nawzajem dla siebie braćmi. Gniewajcie się, a nie grzeszcie: niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce! Ani nie dawajcie miejsca diabłu!”. [Ef 4,20-27]

Dlaczego tak jest, że gdy zagłębiamy się w nasze serce to często nie odkrywamy czegoś mężnego i niebezpiecznego, ale znajdujemy złość, pożądanie, pustkę, strach? Co widzisz gdy zaglądasz szczerze w swoje serce? Czy zawsze czujesz się silny, żywy i wolny? A może czasem obojętny, gnuśny albo przestraszony? Jaki jest Twój stary człowiek? W jakich miejscach boisz się zdemaskowania? Przed czym ciągle uciekasz?

Stań oko w oko ze swoim wewnętrznym zdrajcą. Wyrusz z nami niebezpieczną drogą w górę swojego serca, by stawić czoła zdrajcy, który jest w Tobie i w końcu przyoblecz się w nowego człowieka. Pamiętając, że „nigdy nie wzniesiesz się ponad to, czemu nie chcesz spojrzeć w oczy”.

To wszystko w prawdziwym, XIII – wiecznym, średniowiecznym zamczysku, położonym wśród lasów i pól, z dala od miejskiego zgiełku, w którym kiedyś rezydowali prawdziwi mnisi i rycerze!!!

REKOLEKCJE ODBYŁY SIĘ W DNIACH 26-28 KWIETNIA 2013

Jedna myśl w temacie “Rekolekcje dla mężczyzn 2013 o. Adam Szustak OP”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jesteśmy wspólnotą dorosłych mężczyzn. Wędrujemy z Bogiem do pełni męskości. Nasza misja to wzmacnianie fizyczne, psychiczne, a przede wszystkim duchowe mężczyzn z naszej wspólnoty Lew Judy i wszystkich mężczyzn. Tak, byśmy przez naszą męskość zbliżali się do Boga, służyli innym ludziom, poznali i przezwyciężyli samych siebie i panując nad sobą wolni żyli pełnią serca.