Powrót do Chaty

William Paul Young

„Chata”

Chata okładka

„Mackenzie,
minęło trochę czasu. Tęskniłem za Tobą.
Będę w chacie w najbliższy weekend, jeśli chcesz się spotkać.
Tata”

Mackenzie Allen Phillips to zwykły, przyzwoity facet. Ma swoją historię, z którą jakoś sobie radzi, pracę, w której jest profesjonalistą, żonę i dzieci, które bardzo kocha. Żyje przeciętnym życiem i jest z niego zadowolony, lecz ma też swoje pasje oraz głębsze przemyślenia zrodzone z różnych doświadczeń. Czy wierzy w Boga? Oczywiście. Przez jakiś czas studiował nawet teologię. Jednakże jego wiara stanie przed potężną próbą w dniu, kiedy ogromna tragedia wstrząśnie fundamentami tego, co dotąd nazywał własnym światem. Jak Bóg mógł pozwolić na to, by psychopatyczny bandyta zamordował jego ukochaną córeczkę? Od tamtego czasu Mackenzie przygnieciony „Wielkim Smutkiem”, przepełniony goryczą, bezsilnością i poczuciem winy ma niemało pytań i pretensji do Boga, który zdaje się obojętnie milczeć… chyba, że ten krótki i enigmatyczny list, podpisany przez „Tatę”, jest właśnie zaproszeniem od Niego. Czy warto uwierzyć i zaryzykować spotkanie w odległej, starej chacie?

„Nareszcie! Opowieść o relacjach człowieka z Bogiem, charakteryzująca się literacką uczciwością i duchową odwagą. Chata odcina się zarówno od komunałów religijnych, jak i tanich chwytów złego pisarstwa, i ujawnia coś ważnego i pięknego na temat tańca życia z boskością. Tę historię czyta się jak modlitwę, jak najlepszy rodzaj modlitwy, której towarzyszą łzy, ból, pokora i zaskoczenie. Jeśli zamierzacie przeczytać jedną powieść w tym roku, niech to będzie właśnie ta.” – Mike Morrell

Chata na zawsze zmieni sposób, w jaki myślicie o Bogu” – Kathy Lee Gifford

To z całą pewnością jedno z najpiękniejszych dzieł na temat Trójcy Świętej, a zarazem cudowna powieść porywająca czytelnika w miejsce, „gdzie tragedia zderza się z wiecznością” – nie sposób się nią znudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *