Opowieści z Narnii

C. S. Lewis

„Opowieści z Narnii”

Opowieści okładka

„Przez to, że poznaliście mnie trochę tutaj,
będziecie mogli poznać mnie lepiej tam.”

Nie łatwo jest dobrze wychowywać dzieci. Po części nie sprzyjają temu obecne czasy – głośne media pełne deprawatorów, marnych wzorców, ohydnych obrazów i wszelkiego rodzaju głupoty, niemożliwe do kontrolowania zasoby Internetu, czy wreszcie chroniczny nadmiar obowiązków i brak czasu. Po części natomiast wychowywanie dzieci po prostu jest trudne i już. Jedyna szansa, aby zostawić maluchom najlepsze z tego co posiadamy to poświęcić im własną uwagę, obecność, czas. Można na przykład poczytać razem książki. Pytanie tylko jakie? Co mądry ojciec mógłby poczytać swoim dzieciom? Co interesującego i wartościowego dorosły może w ogóle podarować dziecku do czytania?

Propozycja na dziś – to „Opowieści z Narnii” C. S. Lewisa, czyli wspaniała siedmiotomowa przygoda w baśniowo-fantastycznej osnowie. Ponadczasowy kunszt literacki Lewisa wytworzył język i obrazy, które potrafią z prostotą mówić do umysłów najmłodszych. Świat Narnii uczy odróżniać dobro od zła, pomaga kształtować piękne postawy, a przede wszystkim jest cudowną alegorią biblijnych historii, pełną symboli rzucających jasne światło nawet na trudne tematy naszej wiary.

Opowieści można czytać w różnej kolejności, świetnie się do nich wraca, są także doskonałym punktem wyjścia do długich, dobrych ojcowskich rozmów. Jestem pewien, że również dorosły człowiek może niejednego nauczyć się w Narnii od Wielkiego Lwa – Aslana. Książka doskonała dla starszych i młodszych. Warto spróbować, gorąco polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *