Męska Pielgrzymka 2016

Pielgrzymka w której biorą udział wyłącznie mężczyźni?
Pielgrzymka z noclegami pod gołym niebem?
Pielgrzymka bez hałasu tego świata?
Pielgrzymka, która jest wędrówką?
Męska pielgrzymka!

W 2016 roku wyruszy na szlak 5 Męska Pielgrzymka organizowana przez wspólnotę Lew Judy. Jak co roku, idziemy do sanktuarium świętego Józefa w Kaliszu w intencji wszystkich mężczyzn. W tym roku nasze hasło to: „Jesteśmy synami Boga”. Wyrusz z nami w braterską wędrówkę. Być może wędrówkę Twojego życia!

plakat 2016 web

PROSTE ZASADY MĘSKIEJ PIELGRZYMKI:

KTO MOŻE WYRUSZYĆ?
 1. Tylko dorośli mężczyźni.
 2. Tylko w małych „kompaniach braci” liczących od 2 do 12 osób.Dla pojedynczych osób nie ma możliwości dołączenia do innej kompanii lub wyruszenia samotnie, jednak może powstać kompania składająca się z osób, które nie znalazły kompanów (o czym dalej).
 3. Każda kompania musi mieć dowódcę (osobę odpowiedzialną).
JAKIE SĄ ZASADY WĘDROWANIA?
 1. Każda z kompanii sama wyznacza sobie datę i miejsce startu.
 2. Miejsce startu wędrówki musi być oddalone od Kalisza przynajmniej o 100 km.
 3. Wszystkie kompanie dochodzą pieszo do sanktuarium świętego Józefa w Kaliszu w niedzielę 3 lipca na Mszę Świętą o godzinie 11:00, ubrane w pielgrzymkowe koszulki.
 4. Kompanie nie nocują w budynkach ani pod namiotami. Nocujemy pod gołym niebem (dozwolone są jedynie płachty biwakowe np. tarpy).
 5. Kompanie nie korzystają ze stałej pomocy z zewnątrz (np. w postaci towarzyszącego samochodu), dopuszczalna jest pomoc z zewnątrz jedynie okazjonalna i wyjątkowych sytuacjach.
 6. Jeśli chodzi o punkty 4 i 5, to w wyjątkowych sytuacjach dowódca kompanii (po konsultacji z całą drużyną) decyduje o miejscu noclegu lub przyjęciu okazjonalnej pomocy z zewnątrz.
 7. Każdy pielgrzym sam decyduje o tym co zabierze na wędrówkę, jednak cały ekwipunek pielgrzyma zawiera się w jednym plecaku.
 8. W drodze możemy zaopatrywać się w picie i jedzenie.
 9. Każda kompania składa się z dorosłych mężczyzn i grupa Lew Judy nie bierze odpowiedzialności za działania każdej drużyny.
CO TRZEBA ZROBIĆ ŻEBY WYRUSZYĆ?
 1. Kapitan zapisuje całą Waszą kompanię przez formularz dostępnyTUTAJ.
 2. Po pozytywnej weryfikacji Waszego zgłoszenia wysyłamy dowódcy potwierdzenie dołączenia Was do listy pielgrzymów.
 3. Na miesiąc przed pielgrzymką wyślemy Waszemu dowódcy projekt pielgrzymkowej koszulki.
 4. Zróbcie swoje pielgrzymkowe koszulki zgodnie z projektem wysłanym Waszemu dowódcy na maila.
 5. Koniecznie zacznijcie przygotowania kondycyjne i duchowe.
 6. Przed pielgrzymką otrzymacie od nas program duchowy na każdy dzień wędrówki.
 7. Warto postarać się również o błogosławieństwo Kościoła dla Waszej kompanii.

 Jeśli macie jakieś pytania to śmiało piszcie na: pielgrzymka@lewjudy.info

Dlaczego do pielgrzymki zapraszamy kompanie a nie pojedyncze osoby? 

Ponieważ uważamy, że obecnie wielu mężczyzn nie ma prawdziwych męskich przyjaciół, kompanów, braci. Jak pisze John Eldredge: „Nawet nie myśl o wyruszaniu do bitwy samotnie [bitwy o męskość]. Nie próbuj wyruszać na męską wędrówkę bez choćby jednego przyjaciela u boku. Potrzebujemy mężczyzn wojowników, kogoś, kto będzie walczył obok nas, kogoś, kto będzie osłaniał nasze tyły”. Jako Lew Judy chcemy uświadamiać mężczyznom wartość i potrzebę męskiej przyjaźni, stąd zasada, że wyruszyć mogą tylko grupy przyjaciół.

Co zrobić jeśli nie masz swojej kompanii a chcesz pójść?

Jeśli nie znajdujesz obok siebie takich mężczyzn, to być może jest to znak, że warto postarać się w tej kwestii. Gdybyś jednak był zdeterminowany i chciał wyruszyć, to napisz do nas na mail podany na końcu. Nasza pomoc polega na tym, że jeśli zbierze się kilka pojedynczych osób po prostu skontaktujemy je ze sobą. Jeśli uda się Wam dogadać i stworzyć kompanię, to zapisujecie się w ramach normalnej procedury i wyruszacie razem na szlak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *