Lew Judy wzywa – męska pielgrzymka 2013

plakat web

1 lipca 2013 r. po raz drugi wyruszy z Torunia męska pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. To kolejna inicjatywa organizowana przez grupę Lew Judy, która w tym roku nabierze szczególnego charakteru. Czym będzie różnić się od innych tego typu przedsięwzięć?

Idea męskiej pielgrzymki zrodziła się z pragnienia doświadczenia drogi na wzór dawnych pielgrzymów, którzy zmierzając do świętych miejsc, pieszo pokonywali pątnicze szlaki. Zdani na Bożą Opatrzność zabierali ze sobą niewiele, wędrowali w słońcu i w deszczu, nocą czuwali pod gołym niebem, a wszystko po to, by z każdym dniem swego trudu zbliżać się do Pana.

Właśnie taki sposób pielgrzymowania członkowie Lwa Judy uznali za najbliższy męskiemu duchowi i w ubiegłym roku po raz pierwszy sami wyruszyli w podobną drogę. Dzięki temu na własnej skórze przekonali się, że taka pielgrzymka to prawdziwa szkoła charakteru i przyjaźni, wyzwanie, a zarazem głębokie duchowe przeżycie. W tym roku chcą podzielić się swoim doświadczeniem z innymi mężczyznami.

Hasło męskiej pielgrzymki 2013 brzmi: „W co wierzysz człowieku?”, a jej duchowy program, nawiązując do trwającego roku wiary, ma służyć pochyleniu się nad wyznawanymi przez nas prawdami wiary.

Kto może wziąć w niej udział? Każdy dorosły mężczyzna. Organizatorom zależy jednak na utrzymaniu charakteru i atmosfery tej pielgrzymki, dlatego panowie będą wychodzić w trasę w małych drużynach – „kompaniach braci” liczących od 2 do 12 osób.

Cel pielgrzymki? Sanktuarium św. Józefa – patrona mężczyzn w Kaliszu. I tu kolejna ciekawostka – każda z męskich grup sama wyznacza sobie datę i miejsce startu, podstawowym warunkiem jest dotarcie do Kalisza w niedzielę 7 lipca na Mszę Świętą o godz. 11, a także przebycie pieszo odległości co najmniej 100 km.

Lew Judy wzywa mężczyzn na szlak, aby w trudzie wędrowania wzrastali w wierze, męskości oraz wzajemnej przyjaźni.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na adres www. grupy Lew Judy z Torunia, gdzie dostępnych jest więcej informacji na temat męskiej pielgrzymki 2013:

http://lewjudy.info/index.php/meska-pielgrzymka/meska-pielgrzymka-2013/opis/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *