Czym są Kompanie? (idea)

Chcesz wyruszyć z braćmi, kumplami, znajomymi mężczyznami na przygodę Twojego życia? Dołącz do Kompanii Braci Lwa Judy.

Nasze kompanie realizują program 2-letniego męskiego seminarium wspólnoty Lew Judy zawarty w przeżytym i napisanym przez nas podręczniku „Z Bogiem po męsku”. Po 2 latach kompanie stają się pełnoprawne i w oparciu o zasady Lwa Judy realizują przygotowany przez siebie program formacyjny. Jest to program przygotowany specjalnie dla mężczyzn, w ramach którego będziesz pracować nad Twoją męskością zgodnie z misją Lwa Judy i we wszystkich sferach: fizycznej, psychicznej i przede wszystkim duchowej.

Jeśli wyruszysz z nami w tę drogę, to zbadasz kondycję swojego męskiego serca, zapytasz się siebie gdzie jesteś i sprawdzisz dokąd zmierzasz, postarasz się poprawić swoją relację z ojcem i własne ojcostwo, doświadczysz bycia w kompani braci, przyjrzysz się swoim relacjom z kobietami i popracujesz nad swoją relacją małżeńską, odnowisz swoją relację z Bogiem, zobaczysz jakie są pragnienia Twojego męskiego serca i jacy są jego wrogowie, wreszcie przygotujesz się, by wyruszyć z braćmi jako kompania w drogę w Męskiej Pielgrzymce do świętego Józefa w Kaliszu.

4 myśli w temacie “Czym są Kompanie? (idea)”

 1. Nie wiem na ile to powszechny problem, ale czasem ciężko zebrać i dwie osoby – a to kumple mają całkiem inne poglądy, a to wyjechali za granicę, albo samemu wylądowało się w obcym miejscu… Chyba dobrze byłoby zbierać też zgłoszenia chętnych do plutonów, z czasem zebrałaby się grupka na dane miasto i może coś by z tego wyszło. Może źle szukałem, ale teraz jedyna szansa na jakieś spotkania w tym temacie to msze w intencji mężczyzn w Toruniu i Poznaniu, ja np jestem z Lublina i nie mam nawet pomysłu jak zacząć.

  1. No wlaśnie , ja mam podobny problem, chcę dolączyć i nie mam gdzie bo jestem z Tarnobrzega. Najgorsze jest to że nawet kontakt mailowy ze Wspólnota nie dziala.
   Bracia robcie coś

  2. Można powiesić informacje w gablocie przy parafiach gdzie jest wielu ministrantów. Kiedyś będą na swojej emeryturze – do zagospodarowania zostaje czas i zaplecze przy kościele.
   Inicjatywa jest dla każdego ale takie kręgi przyjaciół mogą być dobrym zaczynem.
   „Chwała Boża w naturze” Mdr. Syr.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jesteśmy wspólnotą dorosłych mężczyzn. Wędrujemy z Bogiem do pełni męskości. Nasza misja to wzmacnianie fizyczne, psychiczne, a przede wszystkim duchowe mężczyzn z naszej wspólnoty Lew Judy i wszystkich mężczyzn. Tak, byśmy przez naszą męskość zbliżali się do Boga, służyli innym ludziom, poznali i przezwyciężyli samych siebie i panując nad sobą wolni żyli pełnią serca.