„Huragan”. O nienawiści, która zniewala i miłości, która uwalnia

Uważasz, że Twoje życie jest trudne, bo… Właśnie dlaczego? Co powinno się stać, co powinieneś mieć, byś mógł żyć lepiej? Może przeszkodą jest wyłącznie… takie myślenie?

okładka

Film “Huragan” opowiada historię czarnoskórego boksera Rubina Cartera. Jego życie było trudne, a na prostą wychodził jedynie wtedy, gdy dokonywał nadludzkiego wysiłku i potrafił się w ten sposób przeciwstawić rzucanym mu ustawicznie kłodom pod nogi. Już w dzieciństwie trafił do więzienia, kiedy próbował pomóc koledze, który wpadł w oko pedofilowi. Próba pomocy naznaczyła jego całe późniejsze życie. Został wysłany do więzienia dla nieletnich, z którego uciekł. Po odbyciu służby wojskowej wrócił do więzienia, gdzie postanowił, że ze swojego ciała uczyni maszynę bojową. Jak pomyślał, tak zrobił. Na wolności wykorzystał to, co wypracował w więzieniu i stał się zawodowym bokserem, dzięki czemu odniósł mnóstwo sukcesów. Jednak sprawy z przeszłości ciągnęły się za nim nieustannie i za ich sprawą po raz kolejny trafił do więzienia. Mimo beznadziejnej sytuacji nie poddał się i próbował walczyć o prawdę i sprawiedliwość.

Rubin i Lesra

Nadszedł jednak dzień, kiedy przestał wierzyć. Zamknął się w sobie, odmawiał kontaktów z innymi  i wymógł na żonie, by się z nim rozwiodła. W jego obronie stawali Muhammad Ali, Ellen Burstyn i Bob Dylan.  Kolejne apelacje odrzucane, wyczerpywała się droga sądowa. I właśnie wtedy znaleźli się ludzie, którzy postanowili pomóc mu ryzykując własne życie. Jedną z trudniejszych decyzji Rubina była zgoda na tę pomoc. Pomoc, bez której nie dałby rady wyjść z więzienia. Otworzył się nie tylko na pomoc, ale i na miłość. Miłość, która go wyzwoliła.

A więc, co sprawia, że jesteś tam, gdzie jesteś? Czy to na pewno brak znajomości, zamożnej rodziny czy szczęścia? A może braku determinacji i Twojego komformizmu? Czy potrafisz otworzyć się na szanse, które pojawiają się w Twoim życiu? Czy potrafisz uwierzyć w okazywane przez innych bezinteresownie dobro?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *