Dzikie serce

 John Eldredge

„Dzikie Serce”

„Droga w lesie rozdzieliła się, a ja…

Ja wybrałem tą mniej uczęszczaną,

I to odmieniło wszystko.”

„Dzikie serce” to książka, za sprawą której wielu mężczyzn stanęło na wewnętrznym rozstaju dróg. Ci, którzy zdecydowali się wyruszyć dalej wąską ścieżką wytyczoną przez pragnienia męskiej duszy, rozumieją najlepiej, że jest to wybór odmieniający całe życie. Książka Johna Eldredge’a to 12 kapitalnych rozdziałów pomagających dostrzec oraz zrozumieć miejsce i rolę mężczyzny, które wyznaczył mu Bóg we wszechświecie. Rozbudza świadomość niezwykłego splotu duchowej oraz fizycznej strony męskiej natury, motywuje do działania, a przede wszystkim do życia pełnią Serca – tęskniącego za przygodą, walką i uratowaniem Pięknej.

„Tryb życia, jaki prowadzi współczesny mężczyzna, jest sprzeczny z tym, co podpowiada mu serce. Niekończące się godziny przed ekranem komputera, spotkania, notatki, telefony. Świat biznesu wymaga od mężczyzny, żeby był on efektywny i punktualny. Polityka przedsiębiorstw nastawiona jest na jeden cel: chodzi o to, by zaprząc mężczyznę do pługa i sprawić, by produkował. Jednak dusza nie chce być zaprzężona! Ona nic nie wie o zegarach odmierzających dniówki, ostatecznych terminach czy wykazach zysków i strat. Tęskni za pasją, za wolnością, za życiem. Mężczyzna musi czuć rytm ziemi, musi mieć pod ręką coś namacalnego – ster, lejce, szorstką linę, albo po prostu łopatę. Czy mężczyzna potrafi spędzać całe dnie tak, by zawsze mieć czyste i przycięte paznokcie? Czy o tym właśnie marzy chłopiec?”

To zdecydowanie jedna z najlepszych lektur duchowych, którą w równej mierze warto polecić mężczyznom i kobietom.

J. B.

5 myśli w temacie “Dzikie serce”

  1. Niestety zbyt wielu Mężczyzn ma „krótko przycięte pazurki” i stają się rozleniwionymi, zagłaskanymi kotami, zamiast LWAMI. A jak Kobieta ma być Lwicą przy kocie…?

  2. Książka rewelacyjna!
    Jest również wersja audio. Znajomi powiedzieli, że to super przeżycie wysłuchać razem z drugą połówką. Daje wiele siły.

  3. U mnie od tego wszystko się zaczęło. Kiedyś pewna kobieta zapytała mnie: „co kobiety mogą zrobić dla mężczyzn?”. Odpowiedziałem: „przeczytać Dzikie serce”;-)

    1. Przeczytać to dopiero początek… Po tym zaczynają się godziny dyskusji i lata konfrontowania z życiem tego, co się przeczytało ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *