Czas na przygodę!

Pierwsza książka podróżnicza Wojciecha Cejrowskiego została wydana w 1997 roku i od razu stała się bestsellerem. Tym razem autor proponuje nam jej nowe wydanie które ukazało się drukiem w roku 2010. Uzupełnione, rozbudowane i poprawione-czyta się jednym tchem! Kto nie zna, koniecznie musi przeczytać. Kto czytał, z pewnością przeczyta jeszcze raz.

W książce autor w błyskotliwy dla siebie sposób uświadamia nam, że aby wyruszyć w podróż wcale nie trzeba nam ogromnych sum pieniędzy. Zachęca do samotnych wypraw, które pozwalają nam zmierzyć się ze samym sobą, ze swoimi słabościami. Odpowiada na wiele pytań nurtujących wszystkich którzy chcą i lubią podróżować. Jak się pakować? Co zabrać ze sobą w egzotyczną podróż? Jak robić zdjęcia? Czy obawiać się nieznajomości języka kraju do którego chcemy wyruszyć? To tylko niektóre z nich. Cejrowski pokazuje także różnice kulturowe, zapoznaje z tradycjami różnych krajów, to wiedza konieczna, bez której lepiej nie ruszać się z domu. Bo czy wiedzieliście na przykład, że „za pocałowanie kobiety w krajach arabskich można zostać zabitym”, że „w Indiach można zostać zięciem”, a w Holandii „trafić za kratki”.

Książka pełna jest doskonałego humoru, zaskakuje szybkimi zwrotami akcji, a wszystko dopełnione jest wspaniałymi zdjęciami pozwalającymi wczuć się w klimat przygody.

Mam nadzieję, ze daliście się przekonać. Zapomniałem wspomnieć, ze Cejrowskiemu nie obca jest wiara. Ma swoje zasady i rzadko kiedy je łamie. Nie uznaje na przykład dyspensy od postu mówiąc „choć zjeździłem kawał świata, to nie znalazłem jeszcze takiego miejsca, gdzie nie można powstrzymać się od jedzenia mięsa w piątek. No chyba, że ktoś został uwięziony w masarni, ale nawet wtedy można w dniu postu powstrzymać się od jedzenia w ogóle, prawda?”

Miłej lektury!

Więcej na temat Wojciecha Cejrowskiego, jego podróżach i książkach na stronie:
www.sklepkolonialny.com. Nie próbujcie zaglądać tam w niedzielę, nie ma szans!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *