„Boska interwencja”. Ufasz Bogu?

„Z Bogiem bowiem wszystko jest możliwe…”

Zachęcam wszystkich do obejrzenia filmu „Boska interwencja” (Facing the Giants”). Film bardzo solidnie oparty jest na biblijnych fundamentach (wiara w Jezusa, zaufanie, modlitwa, miłość, wytrwanie, zwycięstwo). Film pokazuje, że Bóg jest w stanie zainterweniować w każdej sytuacji naszego życia. Przekonał się o tym główny bohater filmu – trener drużyny footbolowej. Podstawą jest aby Bogu zaufać, mimo okoliczności, które obecnie mogą nie być nam sprzyjające. Jednak Bóg może przemienić każdą porażkę w zwycięstwo. Tylko On jest w stanie otworzyć drzwi, których nikt nie może otworzyć…

 

Mimo ścieżki anglojęzycznej film wzbogacony jest polskim lektorem więc wygodnie się ogląda. W tle scen filmowych słychać muzykę chrześcijańskich wykonawców. Chwała Panu, że można znaleźć takie produkcje filmowe, nie hollywoodzkie ale w treści bardziej wartościowe bo ewangeliczne i skłaniające do refleksji. W filmie oczywiście występują chrześcijanie, w większości amatorzy. Wpisując tytuł w Google można bez trudu film ten znaleźć i zamówić przez Internet, bądź obejrzeć na youtube.

 

2 myśli w temacie “„Boska interwencja”. Ufasz Bogu?”

  1. Polecam wszystkie filmy tego reżysera (Alex Kendrick). Próba ogniowa oraz Odważni są jeszcze lepsze, pomimo, że w/w jest również bardzo dobry. Wszystkie są bardzo wartościowe, a nie puste jak współczesne twory hollywoodu. Wnoszą wiele w życie i skłaniają do głębokich refleksji, no i na dodatek należą do tych, które można obejrzeć wiele razy i się nie znudzą. Gorąco polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *