Bohater!!!

kuklinski1

Od jakiegoś czasu wraca w naszym kraju dyskusja której głównym pytaniem jest „Czy pułkownik Ryszard Kukliński to bohater czy zdrajca?”. Dla tych, którzy (nie mam pojęcia dlaczego) mają jakieś wątpliwości zadaję pytania.

Czy można być zdrajcą wobec okupanta?

Czy można być zdrajcą wobec tych Polaków, którzy świadomie zaprzedali naszą Ojczyznę obcemu państwu?

Czy można być zdrajcą wobec tych, którzy z pełną świadomością mieli w planach zrównanie Polski z ziemią?

Czy można być zdrajcą wobec zła?

Myślę, że uczciwe odpowiedzi na tych kilka pytań mogą prowadzić tylko do jednej konkluzji. Ryszard Kuliński to bohater, a jeśli ktoś myśli inaczej to ja uważam go albo za głupiego albo za perfidnego. Dla tych którzy nie orientują się w całej sytuacji napiszę krótko, że Ryszard Kukliński był pułkownikiem Ludowego Wojska Polskiego pracującym w Sztabie Głównym, który w pewnym momencie zrozumiał do czego prowadzi współpraca Polski i ZSRR. Miało to być nie tylko zniewolenie naszego narodu, ale faktycznie całkowita zagłada kraju i wszystkich ludzi. Pułkownik nawiązał współpracę z amerykańskim wywiadem i przez około 10 lat przekazywał CIA najważniejsze dane wojskowe, które w opinii wielu historyków i samych Amerykanów pozwoliły zatrzymać konflikt USA-ZSRR, który z dużym prawdopodobieństwem zakończyłby się zniszczeniem naszego kraju. Aż trudno sobie wyobrazić w jak wielkim zagrożeniu musiał żyć pułkownik przez ten 10 lat, jak trudna musiała być to misja, jak silnej psychiki i ducha musiał być pułkownik. Dla mnie jest on wzorem do naśladowania w dwóch obszarach. Po pierwsze umacnia mnie i pociąga jego postawa patriotyczna. Oczywiste jest, że dla dobra Ojczyzny poświęcił swoje prywatne dobro i to pod potężną i nieustanną presją. Po drugie jest dla mnie przykładem silnego mężczyzny. Silnego przede wszystkim duchem i psychicznie, bo jakże wielkiej mocy wymagało jego zadanie.

Dla tych którzy chcieliby bardziej szczegółowo zapoznać się z życiem pułkownika polecam dwa filmy. Dokumentalny „Gry wojenne” w reżyserii Dariusza Jabłońskiego i właśnie wchodzący do kin sensacyjny „Jack Strong”, którego reżyserem jest Władysław Pasikowski.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

kuklinski3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *