Biegaj i módl się!

Biegasz, ale masz trudności z zajęciem czymś swoich myśli w trakcie biegu? Jeździsz do pracy i masz poczucie, że to czego słuchasz w trakcie drogi nie jest dla Ciebie rozwojowe? Lub po prostu szukasz nowych sposobów na codzienną modlitwę? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś „tak”, to proponuję Ci metodę modlitwy, która ostatnio zyskuje dużą popularność, czyli „Modlitwę w Drodze”.

Co to takiego? To bardzo wygodny sposób na to, by codziennie choć przez parę minut mieć kontakt ze Słowem Boga i do tego zadać sobie kilka ważnych pytań. Sprawa jest prosta – na każdy dzień przygotowywany jest około 10 minutowy plik dźwiękowy w którym usłyszysz trochę dobrej muzyki, krótkie rozważanie i tekst Ewangelii, która czytana jest dziś w Kościele. I tyle! Wystarczy, że znajdziesz 10 minut dziennie. Niektórzy słuchają i modlą się w trakcie biegania, inni w drodze do pracy, ja słucham „Modlitwy w Drodze” w trakcie mojej porannej gimnastyki. Przyznam, że trudno mi się całkowicie skupić na przekazywanych treściach i nie jest to jakaś głęboka modlitwa, ale czasem coś wpadnie do głowy lub serca, a poza tym wolę zacząć dzień słuchając dzisiejszej Ewangelii niż kolejny raz tej samej muzyki w radiu czy smutnych wiadomości.

Man running while listening to music

Być może okaże się, że ten sposób modlitwy nie jest dla Ciebie, ale myślę, że naprawdę warto spróbować. Pliki na każdy dzień ukazują się z około miesięcznym wyprzedzeniem i są do pobrania na stronie internetowej projektu: modlitwawdrodze.pl. Na tej stronie znajdziesz również inne sposoby pobierania i słuchania codziennej modlitwy. Życzę wytrwałości i owoców!

csm_Modlitwa_baner_750x100a_b8c0534b05

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *